?מתוך הפייסבוק- מהם פולפינולים? והאם הם יכולים לסייע בהפחתה של השמנה בטנית

Press/Media

Description

מהם פולפינולים? והאם הם יכולים לסייע בהפחתה של השמנה בטנית?

פרופ' איריס שי, דיאטנית וחוקרת תזונה מהטובות בעולם, חקרה את הנושא במחקר חדש ומקיף העוסק בהשפעת תזונה ים תיכונית ירוקה על השמנה בטנית.

מחקר מרתק זה, שהוא גם חלק מעבודת הדוקטורט של הדיאטנית Hila Zelicha , הראה כי הצטברות רקמת השומן הבטנית היא אחד מגורמי המפתח העיקריים המבדילים בין אנשים בריאים מטבולית לבין אנשים עם השמנה לא בריאה.

להשמנה בטנית יש קשר הדוק להתפתחות של גורמי סיכון לבביים מרובים, כולל יתר לחץ דם, שיבוש בייצור השומנים בגוף וסוכרת מסוג ,והיא סמן בפני עצמו המעיד על סיכון מוגבר לתמותה.

הוכח כי התזונה הים תיכונית שהינה בעלת תכולת פוליפנולים גבוהה ועשירה במקורות מזון צמחיים, בעלת השפעה מוגברת על הפחתת ההשמנה הבטנית בשילוב עם פעילות גופנית ללא קשר לירידה במשקל .

פוליפנולים הם כימיקלים צמחיים מגוונים, הנפוצים במזונות צמחיים, שנחקרו רבות בשנים האחרונות בשל תכונותיהם נוגדות החמצון והאנטי דלקתיות האפשריות והפוטנציאל למניעת השמנה מטבולית לא בריאה, סוכרת סוג 2, מחלות לב ויתר לחץ דם.

המסקנה שעלתה ממחקר זה הייתה כי דיאטה ים תיכונית המכילה מזונות עשירים בפוליפנולים, עשירה בחלבונים מן הצומח וכוללת צריכה מופחתת של בשר אדום עשויה לשמש כגרסה משופרת של דיאטה ים תיכונית להפחתה של השמנה בטנית.

ככל שהמשתתפים צרכו בתזונה שלהם יותר תה ירוק, אגוזי מלך ואצת המנקאי, לצד צריכת בשר אדום נמוכה יותר, נצפו יותר פוליפנולים בבדיקות הדם והשתן שלהם.
ממצאים אלו נמצאו בעלי קשר מובהק לירידה גדולה יותר בשומן הבטני.

אז אם השתכנעתם.ן מהמחקר ואתם.ן רוצים לאמץ תזונה ים תיכונית בריאה יותר ולא יודעות.ים כיצד -פנו לדיאטנ.ית קליני.ת שיעזרו לכם.ן לעשות זאת באופן מדויק.

Subject

מהם פולפינולים? והאם הם יכולים לסייע בהפחתה של השמנה בטנית?

Period1 Jul 2022

Media contributions

1

Media contributions

 • Titleעמותת עתיד
  Degree of recognitionNational
  Media typeWeb
  Country/TerritoryIsrael
  Date1/07/22
  Descriptionעתיד - עמותת הדיאטנים.ות והתזונאים.ות בישראל on Facebook
  URLhttps://www.facebook.com/atid.eatright
  PersonsIris Shai