תולדות הרפואה: מהיפוקרטס עד ימינו

נדב דודוביץ' (Editor), יקי מנשנפרוינד (Translator), רוי פורטר (Editor)

Research output: Book/ReportBook

Abstract

מעולם לא חיו בני אדם במערב חיים ארוכים ובריאים כל כך, ומעולם לא היו הישגי הרפואה כבירים כל כך כפי שהם בימינו. איש לא יכפור בכך שפריצות הדרך הרפואיות בחמישים השנים האחרונות – שהן שיאה של מסורת ארוכת ימים של הרפואה המדעית – הצילו את חייהם של בני אדם רבים יותר מאשר בכל תקופה אחרת מאז הולדת הרפואה. אבל באופן פרדוקסלי, רק לעתים רחוקות הייתה הרפואה נתונה לספקות גדולים והסבה מורת רוח רבה כל כך כמו בימינו.
לנוכח הדאגה חסרת התקדים בדבר עתידו של הטיפול הרפואי, תולדות הרפואה (2006) בוחן בעין חדה את עלייתה של הרפואה במערב מאז העידן הקלאסי ועד ימינו. הספר סוקר הן את ההיסטוריה החברתית והן את ההיסטוריה המדעית של הרפואה ומצביע על התפתחויות ואירועים חשובים בתחום זה, בצד עיסוק בגילויים ובמחלוקות שאפיינו את הקִדמה הרפואית.
רוי פורטר אורג סיפור המקיף את המחלות, הרופאים, הטיפול הראשוני, הכירורגיה, עליית בתי החולים, הטיפול התרופתי והפרמקולוגיה, מחלות הנפש והפסיכיאטריה. הספר מדגיש את ההתפתחויות המכריעות שהתרחשו בעולם הרפואה ב-150 השנים האחרונות, אבל בוחן גם את הרפואה בעידן הקלאסי, בימי הביניים, בארצות האסלאם ובמזרח אסיה.
Original languageHebrew
Place of Publicationתל-אביב
Publisherרסלינג
Number of pages420
StatePublished - 2009

Publication series

Nameליבידו : סדרה לתרגום
Publisherרסלינג

Cite this